Veřejné fórum se osvědčilo. Rožnované vybrali deset priorit, které by chtěli ve městě realizovat

, aktualizováno:
Veřejné fórum se osvědčilo. Rožnované vybrali deset priorit, které by chtěli ve městě realizovat

Chybějící kulturní dům, nedostatečná kapacita Domova pro seniory, tržnice, chybějící domov s pečovatelskou službou a chybějící víceúčelová hala. To je prvních pět největších problémů, které trápí Rožnovany, a které stanovili jako prioritu pro řešení ze strany vedení města.

„Veřejné fórum ukázalo, jaké věci a nedostatky ve městě trápí naše obyvatele. A jsem moc rád, že z mnoha oblastí vybrali deset nejdůležitějších věcí, které si bereme jako hlavní úkol," netajil spokojenost s průběhem prvního Veřejného fóra starosta Rožnova Radim Holiš. Dalšími prioritami jsou podle občanů města parkoviště u Českých drah, rekonstrukce Sokolovny, zřízení prostor pro spolkovou činnost, dostavba knihovny, městská hromadná doprava, zlepšení bezpečnosti na cyklostezce a umístění většího počtu laviček na území celého města.

„Samozřejmě při realizaci jednotlivých priorit musíme vycházet z toho, kdo je jejich vlastníkem. Například u Sokolovny je to tělovýchovná jednota, u vlakového nádraží pak České dráhy," upozornil Radim Holiš.

„Veřejné fórum je další aktivitou, při které zapojujeme širokou veřejnost do rozhodování o důležitých činnostech v rámci rozvoje města. Na Veřejném fóru byla k dispozici tematická stanoviště (infrastruktura, energetika a doprava, životní prostředí, veřejný prostor a územní plán, školství a sport, kultura, cestovní ruch a místní ekonomika a sociální oblast, zdravotnictví a bydlení) při kterých občané města mohli diskutovat s pracovníky radnice i dalšími odborníky na danou oblast. Výstupem je deset uvedených priorit, které nyní projednáme na zastupitelstvu města a následně, společně se všemi na Veřejném fóru navrženými náměty, předáme městskému úřadu k evidenci a řešení. I ostatní Rožnované, kteří na Veřejné fórum nedorazili, mohou přispět a pomociověřit Veřejným fórem stanovené problémy a určit tak pořadí 10 nejzávažnějších, na jejichž řešení se v následujícím období město zaměří, a to prostřednictvím internetové ankety, která bude již brzy spuštěna na adrese www.roznov.cz/dotazníky" vyzval Rožnovany k vyplnění ankety místostarosta Rožnova Jan Kučera, který je pověřeným politikem Zdravých měst.

Akce Veřejné fórum proběhla pod záštitou Národní sítě zdravých měst a byla podpořena z fondu ESF v rámci projektu Modernizace a zefektivnění výkonu veřejné správy ve městě Rožnov pod Radhoštěm.


Autor: