Věřil, že získá přeplatek. Přišel o úspory

, aktualizováno:

Ve čtvrtek 6. srpna kolem půl druhé odpoledne kousek od domu kontaktoval na ulici v Rožnově pod Radhoštěm na sídlišti 1. máje neznámý muž pětaosmdesátiletého místního občana. Chtěl jej doprovodit k domu s tím, že s ním chce řešit přeplatek. Senior na to kývl a sešli se u domu. Tam mu neznámý řekl, že má pro něj tisíc korun přeplatku za elektřinu. Senior jej pozval do bytu, aby vše v klidu vyřešili.

"Byli v kuchyni a neznámý uvedl, že potřebuje rozměnit dvoutisícovou bankovku. Rožnovan odešel do sousedního pokoje, vzal tisícikorunu ze svých úspor a vrátil se do kuchyně. Když ale na neznámém muži chtěl potvrzení nebo alespoň nějaký průkaz, neznámý mu sdělil, že pro věci musí do auta. Své peníze si ponechali. Muž se už nevrátil," popsal průběh schůzky tiskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

Senior opustil byt a až večer po návratu zjistil, že mu v obývacím pokoji chybí veškeré úspory. Šlo o více jak šedesát tisíc korun. Neznámý muž byl ve věku okolo pětatřiceti let, asi 170 cm vysoký, atletické postavy. Spíše kratší, tmavé vlasy, bez vousů a brýlí. Mluvil česky bez přízvuku. Na sobě měl světlou košili s logem zvířete.

"Upozorňujeme občany, že přeplatky za služby či energie jsou často používanou fintou podvodníků, jak navázat kontakt a dostat se obětem do bytu. Veškeré takové přeplatky či nedoplatky se řeší bezhotovostně a to formou složenky nebo převodem z účtu," konstatoval Malcharczik.

"Žádáme občany, pokud si včera odpoledne někdo všiml muže odpovídajícího popisu, nebo jiné důležité skutečnosti, ať tuto informaci podá na nejbližší policejní služebnu nebo linku 158," uzavřel mluvčí.