Víceúčelové sportovní hřiště je pojmenováno po sportovní legendě Daně Zátopkové

, aktualizováno:

V loňském roce otevřené víceúčelové sportovní hřiště na ulici Letenská má od června letošního roku nový název Atletické hřiště Dany Zátopkové. Rozhodli o tom zastupitelé města na svém jednání v úterý 13.6.2018 po předchozím souhlasu paní Dany Zátopkové.

„A dnes proběhl slavností akt odhalení nového názvu hřiště za účasti Dany Zátopkové i dalších členů Českého klubu olympioniků a Českého olympijského výboru. Se slavnostním pojmenováním hřiště jsme čekali do dnešního dne právě kvůli přítomnosti paní Dany Zátopkové, uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

„Jsem moc rád, že paní Dana souhlasila s pojmenováním hřiště po sobě, protože víme, že ne vždy podobné návrhy akceptuje. Je pro nás ctí, že mladí sportovci i široká veřejnost mohou nyní sportovat na moderním hřišti pojmenovaném po naší běžecké legendě – na Atletickém hřišti Dany Zátopkové," netajil radost nad novým názvem hřiště starosta Rožnova Radim Holiš.

Na moderním víceúčelovém hřišti na ulici Letenská jsou veřejnosti k dispozici tři plochy na míčové hry (basketbal, házenou, volejbal, tenis, florbal, badminton), dále asfaltový ovál na in-line brusle a tartanový ovál na běhy. Rezervace jsou možné na webu http://sportoviste.roznov.cz, kde jsou i všechny potřebné informace o hřišti.


Autor: