Víkend plný divadla už klepe na dveře!

, aktualizováno:
Víkend plný divadla už klepe na dveře!

Rožnovské divadlo DiGoknu pořádá druhý ročník divadelního festivalu, tentokrát pod názvem „BACHA! FESTIVAL DIVADLA“. Festival proběhne v sobotu a neděli, 14. a 15. září 2013 ve Společenském domě v Rožnově pod Radhoštěm. Letos na něm vystoupí dva amatérské soubory – rožnovské divadlo DiGoknu a Kroužek divadelních ochotníků ve Hvozdné – a dva profesionální herci – Alfred Strejček a František Kreuzmann.

V sobotu vše zahájí v 17:00 hodin divadlo DiGoknu. Pro diváky jsme připravili autorskou hru Řeknu ti to v říjnu. Jedná se o poněkud absurdní příběh dvou lidí. Divadlo DiGoknu letos slaví 10 let od svého vzniku a touto hrou se tak trochu „vrací ke kořenům“. Ale jen v tom smyslu, že první hra, kterou divadlo před 10 lety uvedlo, byla také autorská. Tehdy to byla adaptace pohádky. Příběh, který máte možnost vidět nyní, vychází ze života. Je vtipný, smutný, absurdní, překvapivý, uvěřitelný i neuvěřitelný. Tak jako život sám.

V 19:30 pak mohou diváci vidět Františka Kreuzmanna ve hře Martin Eden. „Jde o příběh prostého námořníka, který nesmírnou houževnatostí dosáhne vzdělání a začne tvořivě pracovat, aby nakonec získal bohatství a uznání svého talentu. Současně se však dočká krutého rozčarování, když zjistí, že příslušníci tzv. vyšší společnosti – včetně dívky, kterou miluje – jsou malicherní, plní přetvářky a klamu…“ To je stručný popis rozsáhlého světově známého románu Jacka Londona, který František Kreuzmann zpracoval do působivého celovečerního divadelního představení.

František Kreuzmann vystudoval herectví na pražské DAMU. Je herec, scenárista, režisér, a také autor divadelních her. Je již čtvrtou generací slavného hereckého rodu. Působil v divadle v Mostě, Realistickém divadle v Praze, hostoval v Národním divadle, Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v divadle v Mladé Boleslavi, v Divadle Na Prádle v Praze. Patnáct let spolupracoval s divadelním spolkem Kašpar. Přes deset let působil v Lyře Pragensis.

Začátkem devadesátých let založil skupinu Invektiff, která se věnovala pohybovému divadlu. S touto skupinou procestoval téměř celou Evropu, hrál v Izraeli a USA.

V současné době působí v Divadle Bez Hranic v Praze jako herec, scenárista a režisér a se svojí divadelní společnosti hraje nejen v Praze, ale navštěvuje různá místa po celé republice.

Spolupracuje s filmem, rozhlasem a dabingem. Diváci jej mohou znát z několika televizních inscenací a především z dnes již téměř kultovního seriálu Chlapci a chlapi, kde vytvořil postavu nadporučíka Ráže.

V neděli se v 16:30 představí Kroužek divadelních ochotníků ve Hvozdné, který uvede hru Misantrop - umělecký fotograf a moralista Alcest přijíždí na teambuildingový víkend reklamní agentury, ve které pracuje jak jeho kamarád Filint, tak i jeho přítelkyně Celimena. Brzy zjistí, že si k odpočinku od zkažené společnosti nevybral to nejlepší místo. Když vidí, jak se Celimena i Filint v pracovním kolektivu chovají, nenechá to bez odezvy…

Ochotnické divadlo ve Hvozdné bylo založeno již v roce 1909. První divadelní představení – Palackého třída číslo 27 – bylo uvedeno v hostinci u pana Staňka. Tak se začala psát historie ochotnického divadla ve Hvozdné. V roce 1929 zde bylo postaveno kamenné divadlo, které slouží dodnes. A jedna zajímavost – obec Hvozdná má něco málo přes tisíc obyvatel, z nichž více jak 130 je členů Kroužku divadelních ochotníků!

Jako poslední měl na přehlídce vystoupit v 18:30 Alfred Strejček ve scénickém zpracování slavného románu Jacka Londona o nepokořitelnosti lidského ducha – Tulák po hvězdách. Bohužel, z důvodu nemoci, bylo toto představení zrušeno. Alfred Strejček všechny své příznivce zdraví a přislíbil účast na příštím ročníku festivalu.

Vstupenky na jednotlivá představení nebo i celý festival bude možno zakoupit v předprodeji v knihkupectví Nohavica v Rožnově p. R., nebo si je mohou diváci zarezervovat na tel. čísle 604 834 845. Samozřejmě prodej vstupenek bude probíhat i na místě. Veškeré informace k festivalu jsou na webových stránkách festivalu www.bachadivadlo.cz.

Srdečně zveme všechny fanoušky divadla a těšíme se na shledanou!!!

 martineden.jpgmisantrop.jpgplagrttrSquare.jpg 

 


Autor: