Vykradač chatek lapen při činu

, aktualizováno:

V noci ze středy 22. na čtvrtek 23. listopadu se do několika chat v zahrádkářské kolonii vloupal devětatřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm. Do chatek se dostával po rozbití okna nebo skleněné výplně vstupních dveří. Bral plynové vařiče, plechovkové pivo, nářadí, sadu petang a nepohrdl ani minerálkou. V dopoledních hodinách ve čtvrtek 23. listopadu, kdy se ještě nacházel v jedné z chatek, na něj přišli majitelé. Ti ihned informovali policii.

"Policisté muže zadrželi a zjistili, že se zloděj vloupal do čtyř chat a to místním majitelům. Sečetli škody. Celkově se jedná o hodnotu přesahující dva a půl tisíce korun jak poškozením, tak odcizením. Odcizené věci měl muž ještě u sebe, a tak je policisté majitelům vrátili," uvedl tiskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

V pátek 23. listopadu si muž, který již byl trestán převážně pro majetkovou trestnou činnost, převzal sdělení podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Za tyto mu hrozí u soudu až tříleté vězení.