Začal nový školní rok. V Rožnově usedlo do lavic 152 nových prvňáčků

, aktualizováno:
Začal nový školní rok. V Rožnově usedlo do lavic 152 nových prvňáčků

Město Rožnov pod Radhoštěm je zřizovatelem celkem pěti základních škol – 5. května, Videčská, Pod Skalkou, Koryčanské Paseky a Záhumení. Kromě nich se na území města nachází ještě soukromá škola Sedmikráska a krajská ZŠ Tyršovo nábřeží (bývalá ZŠ Praktická).

Nejvíce nových žáků přivítala ZŠ 5. května. Do školních lavic tam v pondělí ráno usedlo celkem 47 prvňáčků, které přivítal mimo jiné také místostarosta Jan Kučera. „Děti byly na první školní den natěšené a hlavně také velmi šikovné. Ověřili jsme si, že se umí hlásit a některé děti umí také počítat. Ve školách připravili pro prvňáčky jejich první den opravdu krásně, za to bych rád všem poděkoval," uvedl místostarosta Jan Kučera, jenž pak také přivítal nové školáky na ZŠ Koryčanské paseky.

Svůj první školní den si prožili také malí žáčci na ZŠ Pod Skalkou nebo na ZŠ Videčská, kde prvňáčky přivítal starosta města Radim Holiš. „Popřál jsem dětem, ať se jim daří a hlavně ať je to ve škole baví. Taky jsme si s dětmi trochu popovídali a připomněl jsem jim, že kromě několika renovovaných moderních učeben jim přes prázdniny vyrostlo za školou krásné sportovní hřiště," uvedl starosta Radim Holiš, jenž se poté ještě stihl přesunout také na ZŠ Záhumení. Tam měli připraveno pasování prvňáčků. „I tady jsme si dobře popovídali a děti měly hodně všetečné otázky, tam jsme se hodně zasmáli. S takovými prvňáčky rozhodně nemám o Rožnov strach. Samozřejmě jsem dětem popřál, ať se jim vstup do školních lavic podaří a hlavně ať je škola baví," řekl starosta Holiš.

Školákům v Rožnově pod Radhoštěm cestu do a ze školy hlídají strážníci Městské policie Rožnov pod Radhoštěm a v rámci možností také policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v Rožnově, kteří budou opět pravidelně dohlížet na nejvytíženější přechody pro chodce ve městě. V celé republice včetně Rožnova pod Radhoštěm navíc v tomto týdnu od 2. do 6. září probíhá dopravně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne, která je směřována především právě do blízkosti přechodů pro chodce u základních škol.


Autor: