Zákaz vstupu rozšířen také na městské lesy

, aktualizováno:

Od pátku platí zákaz vstupu do Dolního a Horního parku, na Karlův kopec, na hřbitov na ulici 5. Května, do ZŠ Sedmikráska a Střediska volného času Rožnov (ze zadní části u tělocvičny). V sobotu navíc zůstane uzavřeno i Valašské muzeum v přírodě.

„Do seznamu míst se zákazem vstupu dnes odpoledne přibyly také dvě lokality v městských lesích. Kromě Karlova kopce se nově jedná o místní části Láz a Chlácholov na Dolních Pasekách. Na všech těchto místech je silně podmáčená půda a jsou tady nahnuté a poškozené stromy, u kterých nelze vyloučit jejich pád," upozornila starostka Rožnova Markéta Blinková.

„Po dnešních prohlídkách je jasné, že nás čeká tzv. nahodilá (kalamitní) těžba u více než tisícovky kubíků dřeva. Postup prací budeme koordinovat na pondělním zasedání valné hromady společnosti Městské lesy Rožnov. Těžbu ale začneme až v okamžiku, kdy alespoň částečně vyschnou přístupové komunikace, abychom těžkou technikou nerozbili a nezničili cesty," popsal ředitel společnosti Městské lesy Rožnov Rostislav Polášek s tím, že se v příštím týdnu také rozhodne, které poškozené stromy (kromě spadlých) bude nutno pokácet.

„Předpokládáme, že likvidace následků pátečního vichru potrvá minimálně měsíc," uzavřel Rostislav Polášek.

V současnosti tedy platí:

- uzavření Jurkovičovy rozhledny a Karlova kopce

- zákaz vstupu do Dolního a Horního parku

- zákaz vstupu na starý hřbitov na ulici 5. Května

- zákaz vstupu za ZŠ Pod Skalkou (směrem k tělocvičně)

- uzavření všech areálů Valašského muzea v přírodě v Rožnověp.R. v sobotu 17.5.2014

NOVĚ:

- zákaz vstupu do městských lesů v části Láz a  Chlácholov


Autor: