Zdravotní centrum Brillovka v plném provozu

, aktualizováno:
Zdravotní centrum Brillovka v plném provozu

Od ledna letošního roku je v plném provozu nové zdravotnické centrum v areálu bývalé továrny Loana. „Celý zdravotní a komerční komplex, nazvaný Brillovka, zahrnuje čtyři budovy o výměře 4.500 m2. Součástí areálu je také venkovní parkování pro téměř 100 aut," uvedla Dita Študentová ze společnosti Neovit odpovědná za obchod a pronájem komplexu.

V Brillovce, která je pojmenována po vídeňském podnikateli, obchodníkovi a vlastníkovi někdejšího pletařského závodu Leonu Brillovi, je v současnosti v provozu 10 ordinací. Ty jsou umístěny ve druhém a třetím poschodí budovy s přístupem z ulice Pletařská," vypočítala Dita Študentová. (Kompletní seznam lékařů naleznete níže)

„V průběhu letošního roku bude v přízemí budovy na Pletařské ulici otevřena ještě lékárna, pekárna, kavárna, květinářství, řeznictví nebo prodejna s biopotravinami. Další dvě poschodí objektu pak náleží moderním kancelářím odpovídající vyššímu standardu, z nichž větší část je již pronajata např. firmě Swiss Life Select, Revírní bratrské pokladně či projekční kanceláři," doplnila Študentová s tím, že názvem Brillovka se společnost Neovit vrací ke kořenům, zakladatelům a základům vzniku budovy i tradice v Rožnově.

Rekonstrukce části bývalého areálu Loany probíhá ve třech etapách. „Našim cílem je vrátit život a význam tomuto areálu a nabídnout městu i firmám moderní zázemí pro jejich aktivity a podpořit tak rozvoj Rožnova," uvedla už dříve Dita Študentová.

Autorem projektu je Rožnovan Karel Janča, který navrhl interiéry i exteriéry komplexu, včetně opláštění zdravotního centra. „Západní zdravotnické křídlo je opatřeno zavěšenou difúzně otevřenou větranou fasádou a vrchní obklad je tvořen tabulemi z patinující oceli, která tvoří za různých povětrnostních podmínek na svém povrchu ochranou vrstvu oxidů, která významně zpomaluje rychlost koroze. Tento „rezavý" plech CORTEN, patentovaný již 100 let, prostý jakýchkoliv povrchových úprav lze považovat za ekologický, 100% recyklovatelný, přirozeně stárnoucí „zrající" materiál stejně třeba jako kámen, beton, dřevo nebo sklo.

Prvky z tohoto materiálu získávají po několika letech charakteristickou, velmi působivou patinu, která v souvislosti s intenzitou slunečního záření a atmosférickou situací mění svůj vzhled," připomíná Janča, který již mnohokrát odpovídal na zvědavé dotazy přihlížejících i návštěvníků objektu.

Historii areálu Brillovka přibližuje výstava fotografií a vzpomínek na chodbách nově otevřeného zdravotního centra.

 

Seznam lékařů a ordinací:

MUDr. Eva Sasáková, obvodní lékař

MUDr. Jaroslav Dvořák, neurologie

MUDr. Josef Jirmásek, stomatologie

MUDr. Martina Janyšková, gynekologie

MUDr. Vlastimil Karlík, sportovní lékař

Bc. Soňa Jirmásková, dentální hygiena

 

Rehabilitace a fyzioterapie:

Mgr. Jana Petruželová

Mgr. Monika Barošová

Mgr. Šárka Dobešová

Jana Hoffmannová


Autor: