Zlatuše Lušovská získala ocenění Zlínského kraje 2019

, aktualizováno:

Rožnov pod Radhoštěm je v anketě Pracovník roku v sociálních službách Zlínského kraje úspěšný pravidelně.  V loňském roce získal cenu Petr Jelínek, ředitel Sociálně terapeutické dílny Kamarád Rožnov o.p.s.. Nyní na něj navázala Zlatuše Lušovská, vedoucí a sociální pracovník v Denním stacionáři Radost. Celkově Zlínský kraj přijal 19 nominací, pět z nich bylo oceněno v sociální oblasti, včetně Zlatuše Lušovské.

Velkou radost z rožnovského úspěchu měl i místostarosta Rožnova Jan Kučera, jenž byl i mezi těmi, kteří předávali ocenění. „Velmi si vážím dlouhodobé práce Zlatuše Lušovské, její lidskosti a gratuluji Zlínskému kraji k dobrému vkusu pro výběr oceněných. Podobné ocenění v rámci našich Dnů sociálních služeb obdržela paní Lušovská i u nás v Rožnově, takže jsme jenom rádi, že u nás pracují v sociální oblasti takovéto osobnosti," řekl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

V sociálních službách začala Zlatuše Lušovská pracovat v roce 2003. Nejdříve působila jako pečovatelka terénní služby, poté jako metodik pro tvorbu standardů kvality sociálních služeb. V současné době pracuje jako vedoucí a sociální pracovník v Denním stacionáři Radost. Věnuje se seniorům a osobám se zdravotním postižením.


Autor: